Co brać pod uwagę, szukając używanego auta?

Masz przed sobą zakup samochodu z drugiej ręki, ale nie masz jeszcze upatrzonego modelu? Podpowiadamy Ci, jakie cechy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o samochód, by odpowiednio wybrać model dla siebie i wiedzieć, czego szukać w ogłoszeniach motoryzacyjnych.
– niezawodność, bezawaryjność – wśród modeli samochodów spotkać można takie, które znane są z licznych, konkretnych usterek oraz te, u których do usterek dochodzi rzadko. Oczywiście jeśli masz zaufanego mechanika lub sam nim jesteś, nie musisz szukać modelu, który się nie psuje, ale warto zwrócić uwagę na ten aspekt używanego auta.
– wielkość – to jedna z ważniejszych cech samochodu – czy potrzebujesz małe autko do jazdy po mieście, dojazdów do pracy czy może przeciwnie – masz sporą rodzinę i zależy Ci na przestronnym wnętrzu i samochodzie, który jednocześnie pomieści dwoje dzieci, psa i kilka bagaży?
– wyposażenie – przeglądając ogłoszenia o samochodach używanych możemy łatwo filtrować wyniki między innymi po konkretnych elementach wyposażenia. Możesz wyświetlić listę samochodów, które mają klimatyzację, poduszki powietrzne, podgrzewane szyby i lusterka, radio CD, podgrzewane fotele, otwierany dach itp. Możliwości jest bardzo wiele, a kupując samochód używany musisz przemyśleć, które są dla Ciebie najważniejsze, a z których możesz zrezygnować.

co brać pod uwagę szukając używanego auta

– pojemność silnika i osiągi – ta cecha samochodu jest szczególnie ważna dla panów. Kobiety znacznie bardziej cenią samochody przestronne i bezpieczne niż te, które cechuje duże przyspieszenie i mocny silnik.
– rocznik – przy zakupie używanego samochodu jest jedną z ważniejszych cech.
– przebieg – podobnie jak rocznik, dotyczy tylko samochodów z drugiej ręki. Auto z salonu będzie miało „czyste konto” jeśli chodzi o przebieg.
– rodzaj paliwa – to dość istotne dla osób, którym zależy na posiadaniu ekonomicznego auta. Jeśli stać Cię na to, by bez wyrzeczeń jeździć autem na benzynę i nie liczyć kosztów, związanych z tankowaniem, to nie jest ważne, czy kupisz samochód na benzynę, olej napędowy czy też na gaz.
Dla każdego kierowcy co innego liczy się najbardziej – na szczęście wyszukiwarki samochodów używanych ułatwiają znalezienie idealnego auta, doskonale spełniającego wszystkie nasze potrzeby.