Czy warto kupować sprowadzany samochód?

Są kierowcy, którzy wolą nie ryzykować kupowania auta pochodzącego z zagranicy, bo boją się, że zostaną oszukani przez pośrednika. Często słyszy się, że auta z Niemiec czy innych krajów mogą mieć cofane liczniki albo że mogą pochodzić z kradzieży. Ale są i tacy, którzy wolą kupić auto sprowadzone niż od polskiego użytkownika. Czy warto kupować zagraniczne pojazdy czy lepiej kupić auto z Polski?

I jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, a więc najlepszą odpowiedzią na to pytanie byłoby: „zależy”. Wszystko zależy od konkretnego modelu i od tego, jakie mamy możliwości. Jeśli ktoś z naszych znajomych sprzedaje auto, które sam kupował w salonie, albo z innych źródeł wiemy, że auto krajowe wystawione do sprzedaży jest godne zaufania – to nie ma sensu szukać pojazdu za granicą. Takie okazje trafiają się jednak rzadko.

Jeżeli z kolei masz wśród bliższych i dalszych znajomych kogoś, kto zawodowo zajmuje się sprowadzaniem samochodów zagranicznych i wiesz, że z pewnością cię nie oszuka – to idealna opcja dla ciebie. Możesz kupić prawdopodobnie w dobrej cenie auto, którego nie kupiłbyś w Polsce w tak dobrym stanie.
Ogromną zaletą samochodów sprowadzanych np. z Niemiec jest między innymi właśnie to, że auta takie są w dobrym stanie. Nawet, jeśli mają na liczniku większy przebieg niż auta krajowe, można oczekiwać, że wszystkie podzespoły i części są mniej zużyte. Po niemieckich czy holenderskich drogach lepiej się jeździ, a między miastami są autostrady, więc jazda w trasie jest łatwiejsza i nie eksploatuje samochodu aż tak, jak jazda po polskich drogach powiatowych.

Czy warto kupować sprowadzany samochód

Mimo to jednak trzeba się poważnie zastanowić, jeśli chce się kupić auto od naszego zagranicznego sąsiada. Szacuje się, że nawet co trzecie auto z Niemiec może mieć cofnięty licznik. Ucieszymy się, widząc auto z niewielkim przebiegiem z zachodu, a tu może się okazać, że przebieg i zużycie jest znacznie większe, niż wygląda to na pierwszy rzut oka. Dlatego trzeba być uważnym, kupując używane samochody.