Szukamy auta w komisie

Used car sales

Zakup używanego samochodu poprzez ogłoszenie w Internecie to tylko jedna z wielu możliwości kupna auta. Jakie są inne? Równie dobrym pomysłem może być kupienie samochodu w komisie. Chociaż tu nie zawsze możemy trafić na okazyjne ceny, bo sprzedawcy w komisach dobrze znają rynek aut używanych i wiedzą, jakie ceny dać, a poza tym doliczają do samochodów swoje prowizje, to warto wziąć pod uwagę i taką możliwość.

Zakup samochodu używanego w komisie jest najłatwiejszy gdy mieszkasz w jakimś dużym mieście, w którym jest przynajmniej kilka dużych komisów samochodowych. Wówczas warto wziąć dobie dzień wolny w pracy, namówić do tego samego kolegę, brata, ojca czy kogoś innego bliskiego, kto trochę zna się na samochodach i będzie umiał pomóc z podjęciem decyzji. W wolny od pracy dzień wybieramy się na przejażdżkę po komisach. Wcześniej warto oczywiście w Internecie sprawdzić, jakie opinie mają poszczególne komisy internetowe, czy ludzie nie skarżą się, że kupili złom w jakimś komisie. Wybieramy tylko te najlepsze i wybieramy się do nich, by zobaczyć, jakie auto mogą nam zaproponować.

Dobrze jest mieć już upatrzony model samochodu, ale jeśli nie masz niczego konkretnego na oku, musisz zawęzić poszukiwania do samochodów z jakimiś określonymi parametrami. Najważniejszym kryterium zapewne będzie cena, bo każdy ma jakiś określony budżet, w którym musi się zmieścić. Poza ceną trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie o to, co jest dla nas najważniejsze przy zakupie samochodu – czy szukamy auta dużego czy małego, z dużym bagażnikiem, na gaz, benzynę czy olej napędowy, czy ważna jest dla nas klimatyzacja, a może automatyczna skrzynia biegów?

W komisach samochodowych porównujemy samochody z różnych marek. To ogromna zaleta tego rozwiązania – że w jednym miejscu możemy mieć dostęp do wielu aut i sprawdzić, jak wygląda ich wnętrze, przejechać się kilkoma różnymi samochodami. Gdy już podejmiemy decyzję co do zakupu – zaletą komisu jest to, że często daje nam także gwarancję na kilka miesięcy, czego nie może zapewnić nam indywidualny sprzedawca.